Szedervirág

1szeder

Novemberben ismét változatos élményekhez juthattak az óvodás gyermekek. Márton nap alkalmából megismerkedhettek Szent Márton legendájával, a jeles naphoz kapcsolódó népszokásokkal és az ezekhez fűződő jóslásokkal. A gyerekek ezen a héten minden nap valamilyen „jó cselekedetet” hajtottak végre, amiről másnap beszámoltak. Nagyon lelkesek voltak, jó érzéssel töltötte el őket, hogy hasznos dolgokhoz nyújthattak segítséget szüleiknek, társaiknak.

 

A hónap végén ismét lehetőséget biztosítottunk a szülőknek arra, hogy két napra részesei lehessenek gyermekeik óvodai életének. Nyílt napokat szerveztünk, amelyek alkalmával az anyukák, apukák betekintést nyerhettek azokba a tevékenységekbe, amelyekkel a gyerekek nap, mint nap foglalatoskodnak. Örültünk volna, ha többen is el tudnak jönni, reméljük jövőre sikerül. December elején megtekinthettük az első, nagyon várt színházi előadást, amit sikerült helyben lebonyolítani. A gyönyörű díszletek és a fergeteges előadás hatalmas élményt nyújtott a gyerekeknek és a felnőtteknek egyaránt.

 

A „Négyszögletű kerek erdő” című előadást mutatták be, bevonva a nézőket is. Mivel a helyi Kultúrház megfelelő helyszínnek bizonyult, a kis- és középső csoportos gyerekek is részesei lehettek az előadásnak. Kíváncsian várjuk a következőt. Az idei évben is ellátogatott hozzánk a Mikulás. Az ovisok már napokkal előtte izgatottan várták az érkezését. Versekkel, dalokkal készültek a fogadására. Nem is jött a „jóságos öreg” üres kézzel, szép kövér csomagok és sok- sok szaloncukor lapult a zsákjában. Miután meghallgatta a gyerekek műsorát, átadta az ajándékait, majd azzal az ígérettel távozott, hogy a jó gyerekeket jövőre is megjutalmazza. Az adventi várakozás időszakában az ünnepre hangolódás jegyében megtartottuk az immár hagyományosnak számító koncertjeinket. Az elsőt az iskola énekkara adta. Gyönyörű karácsonyi dalcsokrot mutattak be a gyerekeknek, majd a végén közös énekléssel kívántunk egymásnak boldog ünnepeket.

 

Pár nappal később a Dalkör jött el hozzánk és egy helyi gyűjtésű betlehemes játékkal és a „Szent család járás” hagyományának felelevenítésével fokozták a karácsonyi hangulatunkat. Idén először saját „Luca szék” elkészítésére vállalkoztunk. Gáspár Borisz irányította a munkálatokat. A gyerekek szorgalmasan csiszolták a szék lábait, ülőkéjét. Ha elkészül, a székre állva talán megláthatjuk a „boszorkányokat” is. A „Lucázáshoz” kapcsolódva időjóslási szokásokat is felelevenítettünk. Hagymákat kettévágva, sót beletöltve megjósoltuk a jövő év időjárását is. Eszerint, a január, február, május, július, augusztus száraz hónap, a március, június, szeptember nagyon csapadékos, az április, október, november, december pedig kicsit esős lesz. December 16-án, pénteken délelőtt mézeskalácssütésre invitáltuk a szülőket.

 

A gyerekek gyúrták, szaggatták, majd díszítették a sütiket, az anyukák, apukák pedig segítettek nekik. Nagyon jó hangulatú délelőtt volt, az egész óvodát belengte a mézeskalács finom illata. A jövő évben is várunk szeretettel minden érdeklődőt az óvodai rendezvényeinken. A Szedervirág Óvoda dolgozói és kisgyermekei nevében kívánok minden kedves olvasónak boldog karácsonyt és sikerekben gazdag új évet!

  • 20161124-212656-007
  • 20161124-214300-008
  • 20161124-220008-009

Szedervirág óvoda

Ez a honlap sütiket használ. A sütik elfogadásával kényelmesebbé teheti a böngészést. A honlap további használatával hozzájárulását adja a sütik használatához.