SZEDERVIRÁG ÓVODA
Óvoda címe: Sávoly, Kossuth u.5.
Telefon: 85/420-309

Intézményvezető: Tamásné Turbéki Angéla
Tagóvoda vezető: Csordásné Tamás Ildikó
Nyitva tartás: 7.00-16.40

Óvodánk 1956 óta működik , 2 csoportos 50 férőhelyes intézmény, amelyben jelenleg egy vegyes csoport van.

Óvodánkban 2004 óta az Óvodai Nevelés a Művészetek Eszközeivel program feldolgozásával dolgozunk, helyi programunkat ez alapján dolgoztuk ki. Szeretnénk a vizuális nevelés, a gyermekirodalom, a zenei nevelés által nyújtott értékek közvetítésével közelebb hozni gyermekeinket a művészetekhez.

Olyan programot választottunk, amely a gyermekek képességeinek kibontakoztatása, fejlesztése mellett hangsúlyt fektet a hagyományok megismerésére, kulturális értékeink megőrzésére. Célunk a régi hagyományok felélesztése, a meglévők ápolása, értékeink átörökítése, így gazdagítva gyermekeinket.
A program másik alappillére a tevékeny óvodai élet megteremtése, melyben hangsúlyt kapnak a művészeti értékek, hogy az alkotó gondolkodási irányt megerősítsék.

A festői szépségű természeti környezet, a természetvédelmi területek csodás élővilága a természet megismerésére, megóvására, szeretetére való nevelésre sarkall bennünket, ezért kiemelt nevelési-oktatási céljaink közé tartozik.

Művészeti programunk kapcsán 2006-ban testvéróvodai kapcsolatot létesítettünk a balatonmáriafürdői Csillagvirág Művészeti Modellóvodával, amelyet hatékonyan és szeretettel ápolunk.
2013 júliusától a Marcali Óvodai Központ tagintézménye vagyunk, akkor vettük fel a „Szedervirág” Óvoda nevet.

Óvodánkban arra törekszünk, hogy a felnőttek sugározzák „fontos vagy nekem, figyelek Rád, segítek, ha szükséges, tisztellek és szeretlek Téged.”

Szeretnénk ezzel a programmal megvalósítani, hogy óvodásaink okos szeretetben, érzelmi biztonságban, szabad, nyugodt légkörben, sok szép élménnyel gazdagodva élvezzék az óvodában töltött éveiket

Tehetségműhely:

„Szederinda Varázskamra”-népi kismesterségek