Napraforgó

nemesvid logo2

o14

Az ősz második hónapjában helyi sajátosságainkat kihasználva séták/túrák során gesztenyét gyűjtöttünk, kukoricát szedtünk, olajtököt magoztunk, leszüreteltük a szőlőt ovis kertünkből, tapasztalatot gyűjtöttünk ehető és mérgező növényekkel kapcsolatosan.

sz8

A nyár elmúltával nagycsoportos gyermekeink első osztályos kisdiákok lettek, óvodánk létszáma pedig 5 fő hároméves gyermekkel bővült. A szeptemberi napsütésben megfigyeltük az üres gólyafészket, a berek rejtelmeit.

• zeneiskolany1
  • zeneiskolany10
  • zeneiskolany11

nemesvid01

A tél második és harmadik hónapjában többféle témakört is körbejártunk, tapasztalatokat – ismereteket gyűjtöttünk. Sétákkal, változatos technikák alkalmazásával, IKT eszköz segítségével a szárazföldi- vízi- és légi közlekedéshez kapcsolódó járművekkel, szabályokkal és a hozzá kapcsolódó foglalkozásokkal ismerkedtünk. Kísérleteket végeztünk vízzel-jéggel, napi szinten megbeszéltük az időjárás jellemzőit, kertünk madarainak finom és tápláló madárkalácsot készítettünk.

b2

A tél első hónapja a téli ünnepkör hagyományainak és a hozzájuk kapcsolódó szokások megismerésével telt. A gyerekek nagy örömére nem üres kézzel érkezett a Mikulás. A család és a közösség összetartozásának erősítése érdekében a hónap elején Mikulásfutást majd közös karácsonyfa díszítést szerveztünk. Közben megismertük a Luca napi népszokásokat, látogatást tettünk a Vörsi Betlehemnél. A szeretet és az öröm jegyében karácsonyi műsorunkat a falu művelődési házában adtuk elő.

gy3

Az ősz harmadik hónapjában kerti munkát végeztünk, virágot ültettünk, falevelet gyűjtöttünk, közben a növény- és állatvilág életében bekövetkező változásokat is megfigyeltük. Hagyományainkat követve az új kiscsoportosokkal cseresznyefát ültettünk. Novemberi jeles napunk keretében megismertük Márton legendáját, „sok ludasságot elkövettünk”. A lámpás felvonuláson a falu apraja-nagyja jól érezte magát. Az egészséges életmód jegyében bővítettük ismereteinket a testünk témakörben, játékosan segítettük az empátiás készség fejlesztését. Sokoldalú tapasztalatszerzési lehetőséget biztosítottunk a dió megismeréséhez.

Az ősz második hónapjában helyi sajátosságainkat kihasználva séták/túrák során gesztenyét gyűjtöttünk, kukoricát szedtünk, tapasztalatot gyűjtöttünk ehető és mérgező növényekkel kapcsolatosan. Nagy hangsúlyt helyeztünk arra, hogy mi a teendő, ha gombát találunk otthon vagy az óvoda udvaron. A Kézmosás világnapjára játékos tevékenységeket szerveztünk, melyek segítik az egészséges életmód kialakítását. Megismerkedtünk a helyi könyvtárral, viselkedési normákkal, a könyvtári foglalkozáson pedig gyümölcsöket készíthettek a gyerekek. A hónap lezárásaként a szülőkkel együtt őszi kreatív délutánt szerveztünk.

• 0001-20221124
  • 0002-20221124
  • 0003-20221124
  • 0024-20221124
  • 0025-20221124
  • 0026-20221124

A nyár elmúltával nagycsoportos gyermekeink átlépték az iskola kapuját, igazi első osztályos kisdiákok lettek, óvodánk létszáma pedig 6 fő hároméves gyermekkel bővült. A szeptemberi napsütésben - visszaemlékezve a csodás nyári napokra - napraforgókat készítettünk. Megkezdtük a kertünkben lévő finomságok betakarítását, elfogyasztását, feldolgozását. A tevékenységek közben számos tapasztalatot gyűjtöttünk, majd jókedvűen dalolva/mondókázva élményeinket vizuálisan is megjelenítettük. Zöld jeles napjaink – Takarítási világnap / Autómentes nap - során sokat tartózkodtunk a friss levegőn, rendbe tettük virágos- és fűszerkertünket, sétáltunk, túráztunk. Mihály naphoz kapcsolódva sósperecet sütöttünk, melyet gyümölcsért „adtunk el” a szülőknek, nagyszülőknek.

• 0001-20221124
  • 0002-20221124
  • 0003-20221124
  • 0016-20221124
  • 0017-20221124
  • 0018-20221124

• ny1
  • ny10
  • ny11

Beköszöntött a nyár gyermeknappal, májusfa kitáncolással. Nemzeti összetartozás napjáról megemlékeztünk zászlókkal, dalokkal, kirándulással. Nagycsoportosaink rövid verses-dalos műsorral búcsúztak óvodájuktól, társaiktól. Industrie Elektrik Kft. jóvoltából és a szülők szorgos keze munkájának köszönhetően elkészült a mezítlábas ösvényünk is.

Napraforgó Óvoda