Mesepark

A decemberi ,,Mese-láda” tehetségműhely alkalmával, Mentics Éva, Mióta van csillag a karácsonyfák csúcsán című meséjét dolgoztuk fel temperával. Kreatív képalkotás során szép munkák születtek.

• received_1043849382861179
  • received_1313160999183529
  • received_221432290169663

IMG 1115 lead

Már december 3-án megkezdődött óvodánkban a Mikulás várás, melynek első programja a „KIWANIS” Női Klub Marcali Egyesületének szervezésében a Napsugár Együttes adott Mikulásváró koncertet a gyermekeknek, akik az interaktív programon kötetlen formában együtt várták a Mikulás érkezését.

20211116 115153

A novemberi tehetségműhelyben Andersen egyik legszebb meséjével, a Rút kiskacsával ismerkedhettek meg a gyerekek közelebbről. A mese meghallgatása után más lehetséges befejezéseket találtak ki a gyerekek, de érdekes módon bárhogy is végződött a történet, pozitív befejezés lett. A következő alkalommal drámajátékokkal, helyzetgyakorlatokkal élhették bele magukat a rút kiskacsa helyzetébe, megoldásokat keresve a csúfolódás, kirekesztettség legyőzésére.

20210923 110547 700

Az Európai Autómentes nap alkalmából rendeztük meg az Egészséges életmódot fókuszba helyező programsorozatunk első rendezvényét a „Közlekedj okosan!” napunkat. Mivel manapság egyre többet utazunk a nagyvilágban, fontos már gyermekkorban is tisztában lenni azzal, hogyan is óvhatjuk meg testi épségünket a közlekedés során ebben a mai, egyre inkább felgyorsult, motorizált világban.

IMG 7376 lead

Az élménynyújtás, közvetlen tapasztalatszerzés, tevékenykedtetés a legjobb módszer arra, hogy az óvodás gyermekek az állatokkal és életmódjukkal közeli kapcsolatba kerüljenek, ezáltal kialakulhat bennük a szeretet, gondoskodás, védelem érzése. Ezen a délelőttön a kisebbek játékos formában mozgással és hangutánzással, hangfelismeréssel, valamint közvetlen környezetben a Piton Kisállat Kereskedésben figyelhették meg az állatok gondozásához szükséges eszközöket, táplálékokat, vitaminokat, gyógyszereiket, kedvenc játékaikat. Az állatok mozgása, különleges hangja, külső megjelenése lenyűgözte figyelmüket.

DSCN5322 700

A Mesepark Óvodában kiemelt jeles napként szerepel a Magyar Népmese Napja, mely ezúttal az óvodai tevékenység területek mentén került megrendezésre. „Mozi” élményen keresztül, korcsoportokhoz igazodó népmeséket ismerhettek meg a gyermekek, az évszakhoz illő énekes játékokkal, körjátékokkal, gyermektánccal pedig hangulatosabbá varázsolódott a délelőtt.

cats

Tiszteletre méltó kezdeményezés részesei lehettek a Mesepark óvodások, hiszen a már többször is felújításra szoruló szabadtéri színpad, valamint a néhol megsüllyedt, egyenetlen térkő kijavítását vállalta fel egyik óvodásunk, Lendvai Noel édesapja, Lendvai Gábor. A szakmunkákban járatos szakember segítőivel - Bedő Ferenc, Lőrincz József, Farkas József, Lendvai Zsolt, Bájhóber Gergő- együtt gyorsan, szakszerűen végezték el a szükséges feladatokat.

Nagyon szépen köszönjük, hogy felajánlásukkal szebbé, biztonságosabbá tették óvodánk udvarát!

Jókedvvel, vidáman, felszabadultan töltöttünk el néhány pillanatot a meseműhely záró buliján. Remélem, sok szép emlékkel gondoltok majd vissza ezekre a szép pillanatokra.

• IMG_3519
  • IMG_3520
  • IMG_3521

• IMG_3555
  • IMG_3556
  • IMG_3557

• IMG_3585
  • IMG_3587
  • IMG_3588

Hűha, a félős uhu történetét dolgoztuk fel az utolsó meseműhely keretében, vegyes technika alkalmazásával (vágás, ragasztás, díszítés). A mesékből megtudtuk, hogy a bagoly bölcs és okos állat. Ki gondolná, hogy létezhet olyan kisbagoly, aki a legtöbb kisgyerekhez hasonlóan félt a sötétben? Ám miután megmutatták neki, hogy mit tegyen, a mese végére ő is bátor és ügyes bagollyá vált, akárcsak az édesapja. A történet segítségével visszapillantottunk az ovis élet első napjaira, felidéztük, hogy a kisbagolyhoz hasonlóan bátortalanul, gyakran sírva engedtétek el szüleink kezét, félve léptétek át óvodánk kapuját. Mára már érett, bölcs bagollyá cseperedtetek, akiket bátran, nyugodt szívvel engedünk el egy számotokra ismeretlen világba, az iskolába.

• IMG_3467
  • IMG_3468
  • IMG_3469

• IMG_3489
  • IMG_3490
  • IMG_3491

DSCN3446

Péntek délután rendezték meg a Mesepark óvodában az évzárót. Képek: Szován-Kutor Györgyi  Képek!

Mesepark Óvoda