Tündérliget

A nagycsoportosokból kiválogatott tehetséges, környezetünk szépségei iránt fogékony gyermekek számára hetente több alkalommal tartunk „Csodabogarak a búvárszobában” tehetségműhely foglalkozásokat. Célunk oyan ökológiai komplex szemléletmód megalapozása, mely rávilágít arra, hogy a természetben mindenre szükség van. A hagyományos pedagógiai módszerek mellett speciális természettudományos módszerekkel tevékenykedtetünk játékos formában: megfigyelés, leírás, összehasonlítás, becslés-mérés, vizsgálódás, amelyeket az óvodáskorú gyermekekkel természeti és mesterséges környezetben (búvárszoba) egyaránt végeztetünk. Fontos elemei a tevékenységeknek a személyiség különböző összetevőit érzékenyítő, ún. szenzitív játékok. Óvodánk kedvező elhelyezkedése természet közeli lehetőségeket tud nyújtani a gyerekeknek, így a foglalkozások nagy része a természetben, a közeli parkban, vagy az óvodánk udvarán zajlik. Semmi sem lehet annál fontosabb, mint felfedezni a temészetünk csodáit; fák lomjai alatt barangolni, tobozt és makkot gyűjteni, madarak hangjában gyönyörködni, harmóniában élni a természettel, s önmagunkkal. A friss levegőn való szabad mozgás jótékony hatással van a gyerekek egészségére.

• received_1296374090730871
  • received_1354497768223776