Szedervirág

szedervirag 09

Október közepén színházban jártunk a nagycsoportosokkal Marcaliban. Különleges élményben volt részünk. Bab Berci kalandjait mutatta be a Szeretetszínház társulata. Nagyon magával ragadó és látványos előadást tekinthettünk meg. Az őszi szünet után egy a gyerekek által nagyon várt esemény következett.

Egy helyi gazda, Udo Lochmann meghívta a gyerekeket magához, hogy kipróbálhassák a lovaglást. Pónilóra ülhettek fel és mehettek vele egy kört. A bátrabbak mentek először, addig a többiek reggelit kaptak és figyelték társaikat. Akik az elején úgy gondolták, hogy csak szemlélődők lesznek, azok is megbátorodtak, látva, hogy a többiek mennyire élvezik. Végül mindenki lovagolt, akadt aki kétszer is felült. Egészen addig mentek, míg a ló el nem fáradt. Az állatoktól nehéz volt az elválás, mert Udo megmutatta a rackajuhokat is a gyerekeknek, így az egész délelőttöt nála töltöttük.

 

Rögtön másnap kiállítás megnyitó volt az ovigalériánkban. Az idei évben azokat az embereket szeretnénk bemutatni, aki közöttünk élnek és valamilyen művészeti tevékenységgel foglalkoznak. Elsőként Vass Kati horgolt és szőtt munkáit állítottuk ki. Úgy gondoltuk, hogy ezentúl a megnyitók alkalmával a kiállítók bemutatót is tartanak a gyerekeknek és minden érdeklődőnek az alkotás folyamatáról. Sokan eljöttek és ki is próbálhatták a horgolásnak eddig kevésbé ismert formáját. Azt szeretnénk, hogy ezeket a kiállításokat mindenki megnézhesse, ezért szeretettel várunk a további bemutatók alkalmával is minden érdeklődőt.

 

November közepén nyílt napokra invitáltuk a szülőket. Ezek alkalmával betekintést nyerhetnek az óvoda mindennapi életébe és részesévé is válhatnak. Azok a gyerekek akiknek eljött az anyukája, vagy a nagymamája nagyon örültek és büszkén mutatták meg, mi mindenre képesek. Láthatták a szülők hogy zajlik egy mesélés, tornázás vagy éppen milyen ügyesen számolnak, verselnek a gyermekeik.

 

December elején a gyerekek nagy örömére ellátogatott óvodánkba a várva-várt Mikulás. Már nagyon készültek az érkezésére, verseket, énekeket tanultak. Természetesen a jó Télapó sem érkezett üres kézzel, mindenféle finomságot rejtett a puttonya. Mivel minden gyermeket szeret és hozzánk csak jó gyerekek járnak, sok-sok ajándékot itt hagyott. Karácsony közeledtével a következő kiállítónk a Szőkedencsi származású egykori óvodásunk Ádám Edit volt. Gyönyörű mézeskalácsokat hozott és a megnyitó napján együtt készíthettük vele a finom és illatos süteményeket. A gyerekek nagyon élvezték a szaggatást, de legfőképpen a díszítést és kóstolgatást. Legnagyobb örömünkre ismét sok érdeklődő volt és nagyon jó hangulatú délelőttöt tölthettünk el együtt.

 

Az adventi várakozás időszakában két koncertet is tartottunk. Az egyiket az iskola énekkara adta. Gyönyörű, szívmelengető előadásban volt részünk. Az ovisok csillogó szemekkel hallgatták és lelkesen énekelték azokat a dalokat, amiket ők is ismertek. A közös éneklés a karácsonya fényeinél, nagyon meghitt volt, kellően megalapozta a karácsonyi hangulatunkat.

 

Másnap a Sávolyi Dalkör mutatott be betlehemes játékot. A dalkör tagjai immár hagyományosan visszatérő vendégek nálunk ilyenkor karácsony előtt. Ezúttal egy régi hagyományt felélesztve a Szent Család járást és a helyi gyűjtésű betlehemest adták elő a gyerekeknek. Nagyon élvezetes előadás volt. A téli szünet előtti utolsó délelőttöt újra együtt töltöttük a szülőkkel. Karácsonyi hangulatot teremtve énekeltünk, verseket mondtunk és közösen feldíszítettünk egy kis karácsonyfát. Ezután együtt barkácsoltunk üdvözlőlapokat, díszeket. Szülők, gyerekek egyaránt jól érezték magukat. A következő év is sok érdekes programot tartogat az ovisok és szüleik számára is. Továbbra is várjuk szeretettel azokat akik szeretnének betekintést nyerni óvodánk életébe.

 

A Szedervirág Óvoda minden kisgyermeke és dolgozója nevében kívánok mindenkinek boldog karácsonyt és sikerekben gazdag új évet!

 

  • szedervirag_01
  • szedervirag_02
  • szedervirag_03

Szedervirág óvoda

Ez a honlap sütiket használ. A sütik elfogadásával kényelmesebbé teheti a böngészést. A honlap további használatával hozzájárulását adja a sütik használatához.