Szedervirág

Évzáró gyereknap 028

Május első vasárnapján ünnepeljük az édesanyákat. Az ovis gyerekek is lázasan készülődtek arra, hogy ezen a szép ünnepen méltóképpen felköszönthessék az anyukájukat, nagymamájukat. Egy megható kis műsort adtak elő, majd a saját készítésű ajándékaikat is átnyújtották nekik. Mindenki számára szívet melengető pillanatok voltak ezek.

 

A Marcali Bóbita Óvoda május közepén megrendezte a „Gyertek lányok ligetre” elnevezésű vidám programját, melyre a mi kis táncos csoportunk is meghívást kapott. Egy rövid kis műsorral készültek gyermekeink is, akik nagyon szépen szerepeltek. Egy kellemes délelőttöt töltöttünk el ott, melynek során lehetőségünk volt még különféle ügyességi játékot is kipróbálni az óvoda udvarán. Köszönjük a szülőknek, hogy a buszköltséggel hozzájárultak ahhoz, hogy eljussunk erre a rendezvényre.

 

A nevelési évünk utolsó színházi előadása a „Dzsungel könyve” című zenés előadás volt. Nagyon jól szórakoztak ismét a gyerekek. Napokig játszották még a különböző jeleneteket, sokat beszéltek róla. Nagyon örülünk neki, hogy az idei évben az óvoda minden gyermeke igényes színházi élményekhez juthatott, köszönet érte mindenkinek, aki támogatta ennek megvalósulását.

 

Utolsó évszaki koncertünket a hagyományoknak megfelelően az iskola énekkara adta, egy vidám dalokból álló összeállítással, melynek zárásaként megtanítottak nekünk egy szórakoztató játékot is. Köszönjük nekik, hogy színvonalas előadásaikkal évente többször is megörvendeztetnek bennünket.

 

Elérkezett ismét az évzáró, 8 kisgyermekünktől búcsúztunk el és adtuk át őket a leendő tanító néninek. Az ünnepségre a kicsik egy kis zenés, dalos műsorral készültek, a nagyok és középsősök pedig egy pünkösdölőt adtak elő. Elballagott gyermekeinknek sok sikert kívánunk az iskolai évekhez.

 

A nevelési év legjobban várt napja a gyereknap is megrendezésre került június elején. Egy táncházzal indítottunk, mert ez a gyerekek kedvence, majd sorversenyek és az elmaradhatatlan focimeccs következett, melynek az lett meglepő módon a végeredménye, hogy az „Egyik csapat”, fantasztikus küzdelem során legyőzte a „Másik csapat”-ot. Szülői felajánlásként két órán keresztül légvárazhattak a gyerekek. Nagyon vidám hangulatú délelőtt volt, melyen nagy örömünkre sok szülő is részt vett.

 

A nagycsoportosokkal az idei évben is elmentünk kirándulni. Az úti cél Keszthely volt. Délelőtt hajókázni vittük őket, a „Hableány” nevű történelmi emlékhajóval. Utána kacsákat és hattyúkat etettünk a parton, majd megtekintettük a Vadászati és modellvasút kiállítást. A gyerekek sok új ismerettel és élménnyel gazdagodtak a nap végére.

 

Az év vége eljöttével szeretném megragadni az alkalmat arra, hogy megköszönjem mindenkinek a segítségét, aki az év folyamán bármilyen formában támogatta óvodánkat.

 

Kívánom, hogy a nyár folyamán mindenkinek jusson idő a megérdemelt pihenésre, sok időt tölthessenek együtt a családok!

Csordásné Tamás Ildikó

  • szedervirag_20170508-001
  • szedervirag_20170508-002
  • szedervirag_20170508-003

Szedervirág óvoda

Ez a honlap sütiket használ. A sütik elfogadásával kényelmesebbé teheti a böngészést. A honlap további használatával hozzájárulását adja a sütik használatához.