Szedervirág

Október Mihály bábszínház 036

A Szedervirág Óvoda újra megnyitotta kapuit, elkezdődött egy újabb nevelési év. 22 kisgyermek vehette birtokába ismét a játékokat. Sok az új kiscsoportos. A beszoktatási idő alatt sírdogáltak, de nyitottak voltak az újszerű élmények befogadására.

 

A szokásrendszer elsajátításában nagy segítségükre voltak idősebb társaik, akik előszeretettel rendezgették, terelgették őket. Sokszor verseny folyt azért, hogy kinek ki segíthet. A szeptember a kicsik számára arról szólt, hogy megszokják azt, hogy idejük egy részét a családtól távol töltsék, elfogadják az óvónéniket, dadus néniket. Ez idő alatt kiemelt figyelmet fordítottunk rájuk.

 

Természetesen emellett a középső-, nagycsoportos gyerekeket is segítenünk kellett abban, hogy felvegyék az „óvoda ritmusát”. Hagyományainkhoz híven ebben az évben is nagy gonddal készültünk az év első nagy rendezvényére, a Mihály-napi vásárra. Rengeteg vásári portékát barkácsoltunk idén is, szinte minden gyermek kivette a részét a munkálatokból. Szorgos kezek által készültek többek között táskák, képek, nyakláncok, kiscsigák, ajtódíszek. A vásárfiát gyümölcsökért árultuk, hogy a mogorva őszi napokon minden délelőtt tudjanak a gyerekek vitaminokkal feltöltődni. Sikerült is többféle gyümölcsöt, mézet, lekvárt begyűjtenünk.

 

Szeptember 30-án a magyar népmese napján az óvónénik bábelőadásában tekinthették meg a gyerekek és az érdeklődő szülők a „Kiskakas gyémánt fél krajcárja” című mesét. Nagy sikere volt, mert a gyerekek többsége ismerte a szemfüles kiskakas esetét a kapzsi török császárral, jókat nevettek rajta. Az újabb bábelőadás szerencsére nem váratott sokáig magára, hiszen pár nap elteltével a Könyvtáros néni jóvoltából vendégül láthattuk az oviban a Tekergő Bábszínházat és egy újabb fergetegesen jó előadásban volt részünk. Ez a mese is bővelkedett humoros jelenetekben és újra értelmet kapott az a tanulság is, hogy a jó barátok minden helyzetben számíthatnak egymásra.

 

Az első és második osztályosok is velünk együtt izgulhatták végig a történetet. A következő napunk is eseménydúsan telt, mert nagycsoportosaink meghívást kaptak Marcaliba, a Tündérliget Óvoda által szervezett Diákolimpiára. A gyerekek napok óta lázasan készülődtek a különféle versenyszámokra. Megérte, mert derekasan helytálltak, még érmet is tudtak hazahozni. Emellett sok-sok élménnyel tértek vissza az óvodába és büszkén mutatták az okleveleket, valamint az ajándékba kapott labdákat. Az előttünk álló időszak is nagyon eseménydúsnak ígérkezik.

 

Sok érdekes rendezvény, köztük kiállítások és koncertek teszik színessé az őszt. A honlapon folyamatos tájékoztatást adunk arról, hogy melyik programunk mikor lesz pontosan. Nagyon sok szeretettel várunk minden kedves érdeklődőt, aki szeretne velünk egy-egy kellemes délelőttöt eltölteni.

 

  • 20160919-205102-009
  • 20160921-201925-010
  • 20160921-203015-011

Szedervirág óvoda

Ez a honlap sütiket használ. A sütik elfogadásával kényelmesebbé teheti a böngészést. A honlap további használatával hozzájárulását adja a sütik használatához.