Szedervirág

ovinet16

Az év vége is mozgalmas, változatos programokkal teli időszak volt. A madarak és fák napja alkalmából többször is nagy sétákat tettünk, hogy megfigyeljük a környékünkön élő madarak életét. Felkerestük a gólya- és fecskefészkeket, néztük, ahogy építik, szépítik őket.

 

A közlekedés témakörünkhöz kapcsolódóan - kihasználva a helyi adottságokat- elsétáltunk az autópályához és figyeltük a sokféle járművet, ami elhaladt rajta. A gyerekek kedvence természetesen a rengeteg kamion volt, amelyek folyamatosan dudáltak nekik. Annyira élvezték, hogy el sem akartak indulni hazafele. Út közben felelevenítettük a közlekedési szabályokat és ügyeltünk azok betartására. Az idei évben kaptunk az önkormányzattól, az óvoda szomszédságában egy kis földet, amit fel is ástak nekünk, mi pedig saját veteményeskertet alakítottunk ki a gyerekekkel. A szülők elláttak bennünket vetőmagokkal, a gyerekek pedig lelkesen veteményeztek.

 

A zöldségek szépen ki is keltek, így egy-egy tízórai, uzsonna mellé saját termesztésű retket ehettek . Már van hagymánk, és hamarosan lesz uborka is. Paprika és paradicsom palántát is ültettünk és a folyamatos gondozásukat, - öntözés, gazolás- is a gyerekekkel közösen végezzük. Nagyon büszkék arra, hogy olyan zöldségeket esznek, amiket maguk vetettek, ápolgattak. A tavaszi évzáró koncertünket az iskolások énekkara adta. Más népek gyermekdalaiból állítottak nekünk össze egy csokorral. Az ovisoknak nagyon tetszett, kiváltképpen azért, mert az iskolások a végén még megtanítottak egy kis dalos játékot is nekik. Szinte hihetetlen, de elérkezett az év vége, május végén megtartottuk az évzáró ünnepségünket. A kiscsoportosok mutogatós versikékkel, énekekkel készültek, a középső-, nagycsoportosok pedig egy Galgamácsai lakodalmast mutattak be, aminek nagy sikere volt.

 

Hat nagycsoportostól búcsúztunk, helyettük nyolc új kiscsoportos gyermek kezdi meg az óvodát, szeptemberben. Június elején gyermeknapot tartottunk, amit már mindannyian nagyon vártunk. Idén kicsit rendhagyó volt ez a nap. Vendégül láthattuk a marcali Imre Sándor Szeretetszínház társulatát, akik a „Csodagömb” című mesét adták elő. Az alsó tagozatos iskolások is eljöttek megnézni és mindenki nagyon jól szórakozott. Az év során többször is rendeztünk táncházat az oviban, melyet tánctanárok tartottak, mindannyiszor nagy sikerrel. Ezen felbuzdulva, úgy döntöttünk, hogy kitáncoljuk a májusfát és Gyöngyi néni vezényletével, ismét táncházat rendeztünk. Nagyon jót táncoltunk a szülőkkel együtt. Szülői felajánlásként a gyerekek nagy örömére légvár is érkezett az óvoda udvarára, amit azonnal meg is „rohamoztak”.

 

A nagycsoportosokkal június közepén kirándulni mentünk Keszthelyre. Délelőtt a Hableány nevezetű történelmi emlékhajóval tettünk egy egyórás sétautat a Balatonon. Kissé hűvös volt, de ez a gyerekeket egyáltalán nem zavarta, körbejárták az egész hajót, mindent kipróbáltak, amit csak lehetett. Miután visszaérkeztünk a kikötőbe, megebédeltünk, majd birtokba vették egy kicsit a játszóteret. Délután elmentünk a Vadászati és Vasúttörténeti Múzeumba és megnéztük a kiállítást. Nagyon érdeklődőek voltak, sokat kérdeztek. Természetesen a fagyizás sem maradhatott el. Hazafele a buszon többen elaludtak, másnap viszont lelkesen meséltek a kirándulás élményeiről a kicsiknek.

 

Eseményekkel teli, nagyon jó évet zártunk, sok olyan rendezvényünk volt, amelyre a szülőket is elhívtuk, jöttek is lelkesen. A jövő évünk is sok meglepetést, színes programokat tartogat. Továbbra is várunk szeretettel minden kedves érdeklődőt. A nyári szünetre kívánok mindenkinek jó pihenést, kellemes időtöltést!

  • ovinet02
  • ovinet03
  • ovinet04

Szedervirág óvoda

Ez a honlap sütiket használ. A sütik elfogadásával kényelmesebbé teheti a böngészést. A honlap további használatával hozzájárulását adja a sütik használatához.