Szedervirág

szeder 03 09

Az új évet az egészséges életmód jegyében kezdtük el. Az „Egészségedre” címet viselő három hetes projektünk keretében ellátogattunk az orvosi rendelőbe, a védőnőhöz és különféle vitaminsalátát készítettünk zöldségekből és gyümölcsökből. A telet a farsangi mulatságunkkal próbáltuk meg elűzni.

 

A hagyományokhoz híven az óvónénik és dadus nénik egy mulatságos mesét adtak elő a gyerekeknek, majd az utcára vonulva hirdettük, hogy közeledik a tavasz. A „bölcs bagoly” héten a könyvtárban tettünk látogatást és ismerkedtünk a könyvek csodálatos világával. Március elején újabb kísérletet tettünk a tél elűzésére és az óvoda udvarán kiszebábokat égettünk.

 

Március 15. ünnepére hangolódva a Sávolyi Dalkör katonadalokból összeállított előadását hallgathattuk meg. A húsvéti készülődés közepette bepillantást nyerhettünk a kosárfonás ősi rejtelmeibe. Évszaki kiállítást rendeztünk a szebbnél szebb kosarakból és ki is próbálhattuk, hogy ez a mesterség bizony nem is olyan könnyű.

 

Az idei nevelési évben is megrendezésre került a Prücsök fesztivál, a balatonszentgyörgyi Margaréta Óvodában. Ismét Jól érezték magukat a gyerekek. A víz világnapja közeledtével kirándulást tettünk a közeli határárokhoz és bányatóhoz. Különböző kísérleteket végeztünk a vízzel. Vízmintákat vizsgálgattunk és akváriumot készítettünk.

 

A tavasz sem telhetett el színházi előadás nélkül. A marcali Szeretetszínház előadásában megtekinthettük Fésűs Éva: Palacsintás király című mesejátékát, ami nagy élmény volt a gyerekeknek.

 

  • szeder_03-01
  • szeder_03-02
  • szeder_03-03

Szedervirág óvoda

Ez a honlap sütiket használ. A sütik elfogadásával kényelmesebbé teheti a böngészést. A honlap további használatával hozzájárulását adja a sütik használatához.