nemesvid logo2

NEMESVIDI
NAPKÖZI OTTHONOS ÓVODA
Óvoda címe: Nemesvid, Templom u. 5.
Telefon: 30/694-7179

Intézményvezető: Tamásné Turbéki Angéla

Tagóvoda vezető: Szanyi Tamásné

Nyitvatartási idő: 7.00 – 16.00

Intézményünk Nemesviden a Templom utca 5. szám alatt található, a falu központjától kb. 150 méterre egy csendes kis mellékutcában, az Általános Iskola és a Római Katolikus Templom szomszédságában. A jelenlegi óvoda épülete egy már meglévő családi házból lett kialakítva 1963-ban oly módon, hogy itt kapott helyet egy óvodai csoport és az első szakképzett óvónő szolgálati lakása is. 1975 szeptemberére megteremtették a feltételeket a két csoport működéséhez. Óvodánk hosszú éveken keresztül a helyi Általános Iskola igazgatása alá tartozott, majd 2005 szeptemberében a Marcali Óvodai Központ tagóvodája lettünk.

Óvodaépületünk megfelel a kor követelményeinek, melyhez a 2014-ben történt külső-belső felújítás nagymértékben hozzájárult. Az épület előtt egy előkert található, melyben szülői felajánlásból egy kis kerti tavat alakítottunk ki, és itt helyezkedik el egy kis veteményes kert is melyben a gyerekekkel közösen tevékenykedünk. Az épület mögött található a játszóudvar. Óvodánk helyiségei: egy déli fekvésű világos csoportszoba, tornaszoba, ebédlő, mosdó, gyermeköltöző, iroda, tároló és egy kb. 60 m2 alapterületű fedett terasz. Bútorzataink esztétikusak, pályázatoknak illetve a fenntartónak köszönhetően részben újak. Neveléshez, fejlesztéshez szükséges eszközeink és játékkészletünk megfelelő, hiányosságokat igyekszünk saját készítésű eszközökkel pótolni.

A folyamatosan csökkenő gyermeklétszám miatt 2007 óta egy vegyes életkorú csoporttal dolgozunk. A gyerekekkel jelenleg egy óvodapedagógus, egy pedagógiai asszisztens és egy szakképzett dajka foglalkozik.

Nevelési programunk az epochális rendszerű óvodai nevelési program. Az epochális (korszakokba tömörített) oktatás alapján a környezet (hozzá kapcsolva a környezetvédelem, munka, illem) és a matematika ciklusokba rendeződve követi egymást és ezekhez lehetőség szerint komplexen kapcsoljuk hozzá a többi tevékenységi területet: zenei, mese-vers anyagot, ábrázoló technikákat, mozgást. Mindkét epocha a környező világ összefüggéseinek, törvényszerűségeinek megismerését szolgálja. Időtartama a feldolgozandó témaköröktől függ, általában 3-5 hét.

Napraforgó Óvoda