Napraforgó

nemesvid logo2

dec7

„Nézze meg az ember, itt van a december!
Odakint a világ kihűl a hideggel.
Nekünk kell fűteni, hogy a szív ne fázzon,
ne a tél legyen úr az egész világon.”
(Aranyosi Ervin: December)

 

 

Decemberi tevékenységeinek szorosan kapcsolódtak az adventi készülődéshez az ünnepi várakozáshoz. Csoportszobánk és udvarunk feldíszítése közben sokat beszélgettünk a szeretetről, egymás segítéséről, ajándékozás öröméről.
Szó esett az időjárás változásáról, egészségmegőrzésről, réteges öltözködésről, egészséges táplálkozásról. A kamra mélyéről elővettük az összegyűjtött diót, amivel ritmust kopogtunk, zenéltünk majd feltörtük és elfogyasztottuk. Kertünkből felszedett sárgarépát lereszeltük és finom diós-répás golyókat készítettünk, ami nemcsak finom, de egészséges is.

 

Idén is meglátogatott bennünket a Mikulás bácsi és mindenkit kis csomaggal ajándékozott meg. Közös karácsonyfa díszítéssel, versekkel, dalokkal, zenével, mézeskalács sütéssel vártuk a legszebb napot a hónapban, vagyis a karácsonyt. A fa alatt sok-sok meglepetés várta a gyerekeket.

 

  • 20210130-035307-001
  • 20210130-035307-002
  • 20210130-035307-003

 

Napraforgó Óvoda

Ez a honlap sütiket használ. A sütik elfogadásával kényelmesebbé teheti a böngészést. A honlap további használatával hozzájárulását adja a sütik használatához.