IMG 9129

„Biztonságos Óvoda” cím viselőjeként nagy hangsúlyt fektetünk a gyermekek közlekedési alapismereteinek, közlekedési kultúrájának fejlesztésére. Bár gyakran van lehetőségük a mindennapokban is elsajátítani, gyakorolni a balesetmentes közlekedés alapszabályait, ezen a napon mindenki együtt vehetett részt a programban.

Immár hagyománnyá vált, hogy az „Európai autó mentes nap” alkalmából változatos, a korosztályokhoz igazodó ügyességi feladatokban vehetnek részt a gyermekek, akik ezen a napon saját „járműveiket” hozhatják el az óvodába. Előzetes beszélgetések, szituációs játékok során felfedeztettük az autó mentes mindennapok környezet- és egészségvédelmi előnyeit, valamint a túlzott motorizáció hátrányait egyaránt, majd különböző helyszíneken tehették próbára ügyességüket, kitartásukat a vidám, de nagy figyelmet, fegyelmet követelő feladatok során.

A nap élményeit fokozta, hogy a nagyobbak már reggel részt vettek a Könyvtár által szervezett „Biciklis reggeli” programjában is.