Hűha, a félős uhu történetét dolgoztuk fel az utolsó meseműhely keretében, vegyes technika alkalmazásával (vágás, ragasztás, díszítés). A mesékből megtudtuk, hogy a bagoly bölcs és okos állat. Ki gondolná, hogy létezhet olyan kisbagoly, aki a legtöbb kisgyerekhez hasonlóan félt a sötétben? Ám miután megmutatták neki, hogy mit tegyen, a mese végére ő is bátor és ügyes bagollyá vált, akárcsak az édesapja. A történet segítségével visszapillantottunk az ovis élet első napjaira, felidéztük, hogy a kisbagolyhoz hasonlóan bátortalanul, gyakran sírva engedtétek el szüleink kezét, félve léptétek át óvodánk kapuját. Mára már érett, bölcs bagollyá cseperedtetek, akiket bátran, nyugodt szívvel engedünk el egy számotokra ismeretlen világba, az iskolába.