20200903 095510

Még 2020. tavaszán hirdette meg az ország óvodái számára az ORFK – Országos Balesetmegelőzési Bizottság és a KTI Közlekedéstudományi Intézet (KTI Nonprofit Kft.) a Biztonságos Óvoda programot, melynek fő célja az óvodás korú gyermekek szabályos és biztonságos közlekedésre nevelése.

A program a gyermekeket érintő legfontosabb közlekedésbiztonsági ismeretátadás támogatása, valamint az óvodai nevelési programba integrálható közúti közlekedésbiztonsági módszertan és oktatási segédletek megismertetése az intézményekkel, óvodapedagógusokkal, és ezáltal az intézmények közlekedésre nevelési tevékenységének támogatását szolgálta.

Óvodánk 2020 márciusában került a programba, mely megvalósítását a járványhelyzet akkor megakadályozta, de ősztől, az óvoda újranyitását követően az előírt feltételeket teljesítettük, így decemberben érkezett az értesítés, mely szerin a marcali Mesepark Óvoda elnyerte a „Biztonságos Óvoda”címet, amit büszkén viselünk, hiszen a cím elnyerésében mind a gyermekeknek, mind az óvodapedagógusoknak nagy szerepük volt.

• 20200617_095314
  • 20200617_095335