Csillagvirág

Mint minden évben most is izgatottan vártuk az idei óvodai nevelési év kezdetét. Szeptemberben nem csak az új óvodásokat köszöntjük szeretettel, hanem egy jeles népszokást elevenítünk fel, Szent Mihály napi vásárt tartunk.

 

 

Ettől a naptól kezdődik a kisfarsang, a tavasszal kihajtott állatokat ezen a napon terelték vissza, a pásztorokat elszámoltatták, kifizették.

 

DSCN5691 700

A vásárt hosszas készülődés előzte meg. Őszi terményeket, a természet kincseit gyűjtötte az óvoda Apraja-Nagyja, hogy vásárfiát készítsenek belőle és gyümölcsért, zöldségért árulják a Családtagoknak, Rokonoknak, Barátoknak és a meghívott Vendégeinknek.

 

Az idei Mihály nap különleges volt az óvoda életében, mert az óvoda idén 60 éves lett. A Balatonmáriafürdői Csillagvirág Művészeti Óvoda 1962 október 2-án nyitotta meg kapuját, a települések gyermekei előtt. Az itt élő családok bizalma és szeretete az óvoda iránt azóta is töretlen. A vendégeket a megbízott tagóvoda vezető Virágné Molnár Anna Gabriella köszöntötte majd beszédet mondott Galácz György Balatonmáriafürdő polgármestere, Kovács József Balatonkeresztúr polgármestere. Jelenlétével és megható gondolataival megtisztelte óvodánkat Huszti Gábor a Somogy Megyei Közgyűlés Alelnöke.

 

Az óvodai jeles nap családias légkörben vidám hangulatban telt mely a nagycsoportosok játékfűzésével kezdődött majd a kisbíró megnyitotta a vásárt és vidám kikiáltók kíséretében minden vásári portéka gazdára talált.

 

Vásári játékával az Üstökös Családi Kompánia szórakoztatta a jelenlévőket majd a vidám műsor után pásztor lakomával és a várva várt tortával folytatódott az este.

 

Az óvodai jeles nap lehetőséget adott az óvodás gyermekeinknek, hogy még jobban megismerkedjenek a jeles naphoz kapcsolódó népszokásokkal is. Hálásan köszönjük mindenkinek, aki bármilyen formában segítette a jeles napunk megvalósítását és hozzájárult ahhoz, hogy mosolyt tudjunk csalni az óvodás gyermekeink arcára!

 

Képek: Szován-Kutor Györgyi

 

Képgalériák!

Csillagvirág óvoda

Ez a honlap sütiket használ. A sütik elfogadásával kényelmesebbé teheti a böngészést. A honlap további használatával hozzájárulását adja a sütik használatához.