Csillagvirág

cats csv3

A tavasz közeledtével két napos farsangi mulatsággal búcsúztattuk a telet. Az óvoda apraja nagyja vidám jelmezt öltött magára. Az első nap játékos vetélkedőkkel múlattuk az időt a második napon az óvónői meseelőadást követően az óvoda környékét jártuk különböző zajkeltő eszközökkel, hogy elűzzük a telet.

Március kezdetével az egyik legnagyobb nemzeti ünnepünkre, március 15-re hangolódva készültek a nemzeti színű zászlók és lobogók. A jeles nap alkalmából a nagycsoportosok huszárjátékkal örvendeztették meg társaikat. A megemlékezést a Kossuth kopjafánál zártuk közös énekléssel és a készített lobogók elhelyezésével. A gyermekek büszkén viselték az ünnep jelképét a nemzeti színű kokárdát, erősödött szabadság- és hazaszeretetük.

A víz világnapja alkalmából sok program színesítette az óvoda mindennapjait. Sok időt töltöttünk a Balaton parton, a gyermekek ismerkedtek a tanúhegyekkel, összehasonlították a balatoni vizét a csapvízzel, a nagycsoportosok horgásztak a Nyugati-övcsatornában. A projektet vizes, játékos kísérletekkel zártuk.

A nagycsoportosoknak, leendő elsőosztályosoknak végre lehetőségük volt ellátogatni a Balatonkeresztúri Festetics Kristóf Általános Iskolába, ahol az igazgató asszony, a tanító nénik és a gyerekek barátságosan fogadták őket és örömmel mutatták meg az iskolát, majd játékos fejtörőkkel lepték meg a gyerekeket, melyet örömmel oldottak meg. Ezúton is köszönjük az élményekkel teli délutánt.

Óvodánk köszöni a szülők támogatását programjaink megvalósításához!

Külön köszönjük Steinmetz Ádámnak és családjának a kokárdákat, melyet óvodánk minden gyermekének ajándékoztak!

Programjaink megvalósításában támogassa óvodánkat! Az eddigi támogatásokat megköszönve, kérjük ajánlja fel az SZJA 1%-át részünkre.

Kedvezményezett neve: „Óvodáért” Alapítvány
Kedvezményezett címe: 8647 Balatonmáriafürdő, Keszeg u. 16.
Kedvezményezett adószáma: 19198145-1-14
Kedvezményezett számlaszáma: 11743095-22122005