Csillagvirág

cats csv

A meghitt karácsonyváró ünnepünket és a karácsonyt mindig lelkes készülődés ráhangolódás előzi meg somogyi népszokások felelevenítésével. Megemlékeztünk a Borbála- és Luca napi szokásokról, ellátogattunk a Mindszenty térre az adventi koszorúhoz és a balatonkeresztúri Szent Kereszt Felmagasztalása-templomba ahol karácsonyi énekeket énekeltünk. Mézeskalácsok készültek és a gyertyaöntés, gyertyamártás fortélyaival is ismerkedtek óvodás gyermekeink.

cats csv1Megcsodáltuk a Vörsi Betlehemet is, majd az ünnepkört meghitt Karácsonyváró ünnepséggel zártuk, ahol verseltünk, karácsonyi énekeket énekeltünk. Sajnos a vírushelyzetre tekintettel a gyermekek szülei nem látogathatták programjainkat.

 

Január első heteiben az egészség projekt keretein belül a gyermekek az egészséges életmóddal és a mozgás örömével ismerkedtek. Gyümölcs- és zöldségsalátát készítettünk, gyógyteákat kóstoltunk. Több alkalommal megcsodáltuk a téli Balatont és élővilágát.

 

A projektet csoportonként rendezett sport nappal zártuk, ahol izgalmas vetélkedőkön vehettek részt óvodásaink melyet éremmel és oklevéllel jutalmaztunk.

 

Óvodánk köszöni a szülők támogatását programjaink megvalósításához!

 

Külön köszönjük Steinmetz Ádámnak és családjának a vitaminokat, melyet óvodánk minden gyermekének és dolgozójának ajándékoztak!

Csillagvirág óvoda

Ez a honlap sütiket használ. A sütik elfogadásával kényelmesebbé teheti a böngészést. A honlap további használatával hozzájárulását adja a sütik használatához.