Csillagvirág

Mint minden évben most is izgatottan vártuk az idei óvodai nevelési év kezdetét. Szeptemberben nem csak az új óvodásokat köszöntjük szeretettel, hanem egy jeles népszokást elevenítünk fel, Szent Mihály napi vásárt tartunk. Ettől a naptól kezdődik a kisfarsang, a tavasszal kihajtott állatokat ezen a napon terelték vissza, a pásztorokat elszámoltatták, kifizették.

 

 

A vásárt hosszas készülődés előzte meg. Őszi terményeket, a természet kincseit gyűjtötte az óvoda Apraja-Nagyja, hogy vásárfiát készítsenek belőle és gyümölcsért, zöldségért árulják a Családtagoknak, Rokonoknak, Barátoknak és a meghívott Vendégeinknek.

 

Az óvodai jeles nap családias légkörben vidám hangulatban telt mely a nagycsoportosok „Pásztorélet víg élet” játékfűzésével kezdődött majd a kisbírók megnyitották a vásárt és vidám kikiáltók kíséretében minden vásári portéka gazdára talált.

 

Vásáriforgatag játékával az Üstökös Családi Kompánia szórakoztatta a jelenlévőket.

 

A nap végét pásztortűzzel zártuk és közben a szülők és helyi vállalkozók által készített finom pásztorlakomát fogyaszthatták kicsik és nagyok.
Az óvodai jeles nap lehetőséget adott az óvodás gyermekeinknek, hogy még jobban megismerkedjenek a jeles naphoz kapcsolódó népszokásokkal is. Hálásan köszönjük mindenkinek, aki bármilyen formában segítette a jeles napunk megvalósítását és hozzájárult ahhoz, hogy mosolyt tudjunk csalni az óvodás gyermekeink arcára!

Csillagvirág óvoda

Ez a honlap sütiket használ. A sütik elfogadásával kényelmesebbé teheti a böngészést. A honlap további használatával hozzájárulását adja a sütik használatához.