Csillagvirág

nmbDSC05539

CSILLAGVIRÁG MŰVÉSZETI MODELLÓVODA

születésnapi köszöntése

- óvodai jeles nap –

„Az élet gazdagabb lesz, ünnepibb és emberibb, ha megtöltöd a hétköznapok percét a rendkívülivel, az emberivel, a jóindulatúval és az udvariassal; tehát az ünneppel.”

(Márai Sándor)

Óvodánk 55. születésnapját ünnepeltük szeptember hónapban; péntekenként programokkal kedveskedtünk óvodás gyermekeinknek és családjaiknak, Csillagvirágos módra: Az óvodakertben, a Moccantó Népi játszó sokféle játékában kipróbálták ügyességüket, erejüket; s bátorságukat is próbára tették. MárkusZínház (Pécs) Vitéz László – vásári bábjátékán nagyokat kacagtak, s együtt segítettek „Lájszlónak” a gonosz legyőzésében. Csillagvirágos táncházban ünnepeltek, mulatták magukat. Kézműveskedtek Pappné Erős Judit fazekas és az óvó nénik segítségével. Részt vettek a Csillagvirágos mérföldkövek – 55 év – óvodatörténeti, őszi évszaknyitó Óvoda Galéria tárlat megnyitásán. Lakos Mónika óvó néni furulya muzsikájában gyönyörködtek, majd közösen énekeltek, és a felnőttek vidám történeteit hallgatták a régi ovisokról. Az 55 év történéseit bemutató kiállításon szüleikkel együtt megismerkedtek múltbéli neves tárgyakkal/pl. Rózsika néni kispárnájával, Anikó és Marcsi néni ikerbabáival, játékokkal, érdekes módszertani eszközökkel. Kiállításon képeket nézegettek, s a régi, családtagjaikat, kedves ismerősöket fedeztek fel a fotó albumokban. Felnőttek közvetítésével rácsodálkoztak a múlt történéseinek fontosságára, a tudás értékességére, megbecsülésére, melyek fontos része a családjaik múltjának, jelenének és jövőjének.

Miből lesz a cserebogár? - születésnapi köszöntő koncerten csodálattal hallgatták az iskolások/volt óvodások gyönyörű, Harmath Borbála klarinét, Szabó Anna zongora muzsikáját. Az óvoda 55. születésnapi gyertyagyújtásakor „Jöttem karikán” énekszóval köszöntöttek, mindnyájan együtt ünnepeltek, s elfogyasztották a tortát.

Az 55. éves születésnapi óvodai jeles napra meghívták családjukat, rokonaikat, ismerőseiket.

Az árnyas óvodakertben, a születésnapra érkezőket megörvendeztette „Adjon Isten jó napot, szép napot!”, köszöntő verssel Göndöcs Gábor Dominik, Virág Csenge Boglárka, majd az „Ég a gyertya ég, el ne aludjék” születésnapi köszöntő énekkel Balog Léna, Virág Csenge Boglárka. Meghallgatták „Csillagvirágos mérföldkövek”, id. Tengerdi Győző népzenekutató – helytörténetíró, Balatonkeresztúr, és Balatonmáriafürdő községekről írt monográfiájának felhasználásával; Ujságh Andrea óvodavezető - jeles napi gondolatait.

Együtt örvendeztek „Az óvoda ma, a művészeti nevelés közvetítésével”, Miókovics Eszter szülő - családok nevében köszöntő gondolatain; s az óvodai Szülök Közössége nevében óvodai dolgozóknak, nyugdíjasoknak virágos köszöntésén.

Megtapsolták „Érték és hagyományteremtés” - Galácz György polgármester úr ünnepi gondolatait. Figyelmesen hallgatták „Hálás köszönet az óvodás évekért”- Kovács József polgármester úr személyes emlékezését az óvodában töltött évekről, majd az óvodás gyermekeknek ajándékozott születésnapos tortán megcsodálták a gyertyákat, tűzijátékot, amit később közösen megkóstoltak. Megismerkedtek Molnár Erikával, a Marcali Óvodai Központ igazgatóhelyettesével. Gyermekek és felnőttek egy - egy szál virággal, csokorral köszöntötték, szeretettel megölelték utolsó munkában töltött napján Gaál Ottóné Rózsika óvó nénit.

Az ünnepséget követően, a születésnapi szíveslátás-vendéglátásban, mulatságban szüleikkel együtt jól érezték magukat, közösen tortát, finomságokat falatoztak, játszottak, népi muzsikát hallgattak, a családok jókat beszélgettek.

Köszönet a rendezvény támogatóinak: Balatonkeresztúr és Balatonmáriafürdő községek önkormányzatai, Marcali Óvodai Központ; Szolgáltató Szervezet, Balatonkeresztúr; Településüzemeltetési Iroda, Balatonmáriafürdő; Szülői Szervezet, Csillagvirág Művészeti Modellóvoda; Csillagvirág Művészeti Modellóvoda apraja és nagyja; Fergeteges Forgatag Táncbarát Kör; Vári Zsuzsanna, Balatonmáriafürdő; Matyi papírbolt, Németh Zoltán, Rozner György, Váraljai Vivien, Varga József, Balatonkeresztúr.

Csillagvirág Művészeti Modellóvoda apraja és nagyja nevében:

Köszönjük mindazon szülőknek, a fenntartó önkormányzatoknak, vállalkozóknak, magánszemélyeknek, és további intézményi partnereinknek akik, támogatják, nagyszerű, jobbító szándékú törekvéseinket, hogy gyermekeinknek a világot szebbé tehessük, így mi, az óvodában dolgozó felnőttek, hittel, gyermekszeretettel cselekedhessünk, s óvodás apróságainknak nemzeti örökségünk kincseit átörökíthessük, erkölcsi értékrendünket tovább adhassuk.

Ujságh Andrea

  • nmbDSC03314
  • nmbDSC03321
  • nmbDSC03325
  • nmbDSC03789
  • nmbDSC03807
  • nmbDSC03809
  • nmbDSC05338
  • nmbDSC05345
  • nmbDSC05353

 

Csillagvirág óvoda

Ez a honlap sütiket használ. A sütik elfogadásával kényelmesebbé teheti a böngészést. A honlap további használatával hozzájárulását adja a sütik használatához.