Hírek

ovoda logo11

340892192 1386249348585013 6604231667827410578 n700

Az óvodapedagógia módszertani ismereteinek folyamatos bővítésére, valamint a belső tudás megosztására nagy hangsúlyt fektetünk.

 

 

A délelőtt folyamán, Tóthné Keszeg Ildikó szaktanácsadó-mesterpedagógus előadásában, az ének- zenei nevelés módszertana került a középpontba, valamint a gyakorlati megvalósítás, az alkalmazás konkrét bemutatása, kibővítve a zenei képességfejlesztéssel. Majd a nap második felében óvodáink munkaközösségei- az arculattól függően - műhely foglalkozások keretében mutatták be tevékenységeiket, melyet a csoportokban tudatosan beépítve alkalmaznak, a gyermekek képeségeinek fejlesztésére, személyiségük formálására.

 

Műhelyfoglalkozások témái:

 

Anyanyelvi műhely: Az anyanyelvi játékok, dráma játékok, dramatikus játékok beépítése a napi tevékenységekbe, hatása a gyermekek képességeire. A mese megjelenítésének és feldolgozásának lehetőségei. Változatos eszközök és módszerek börzéje, bemutatása az óvodapedagógusok bevonásával. Relaxáló, lazító gyakorlatok fontossága.

 

Környezeti műhely: A vizsgálódások során keletkezett oksági összefüggések megértetése az óvodai nevelés során. Lehetőségek a környezetvédelem, a fenntarthatóságra nevelés megvalósulásában. A speciális természettudományi módszerek alkalmazása és a személetformálás gyakorlati lehetőségei.
Mozgásos műhely: A Mozgáskotta fejlesztő hatásainak megvalósítása az óvodai nevelés során. A mozgáselemek, jelek magyarázata és pontos végrehajtásának bemutatása. Az eszközök célszerűsége és gyermekcentrikus alkalmazása.

 

Táncos műhely: Az „Így tedd rá” nemzetközileg is elismert népi játék, néptáncmódszertani program alapelemeinek a bemutatása. A tánc szeretetével nevelve, képességek fejlesztésére építve, a közösségi magatartás erősítése az alkalmazás során.

 

Tartalmas és sokoldalú tapasztalatcserére volt lehetőség.

Biztosan lesz folytatás!!

KÉPEK! 

Marcali Óvodai Központ

Ez a honlap sütiket használ. A sütik elfogadásával kényelmesebbé teheti a böngészést. A honlap további használatával hozzájárulását adja a sütik használatához.