Tündérliget

Októberben tartalmas programokkal tettük színesebbé napjainkat. Az Állatok világnapjához kapcsolódva kirándulásokat, játékokat szerveztünk. Majd az Egészségnap köré terveztük heti tevékenységeinket.

• DSCF7208
  • DSCF7223
  • DSCF7254
  • DSCF7231
  • DSCF7237
  • DSCF7238

SAM 9256

Szeptember hónapban az új kiscsoportosok befogadása mellett, a csoportok a gyümölcsökkel, házi állatokkal foglalkoztak. Színes tevékenységeket szerveztek az óvodapedagógusok a gyermekek számára, minél sokrétűbben és mindenre kiterjedően ismereteket és élményeket nyújtottak számukra.

Április első napjaiban, minden érdeklődő szülő és leendő tanító néni, betekintést kaphatott a Tündérliget óvoda gyermekeinek mindennapi tevékenységeibe, a nyílt napok keretén belül.

• TL_03_003

A Tündérliget óvoda, Zöldebb Óvodáért Munkaközössége, természeti túrán vett részt, a Márki Tanyán..

- tavasz a csoportszobában
- március 15.
- tavasz a természetben

• TL_03_003

A Duna Dráva Nemzeti Park munkatársa, Nyemcsók Tamás a 2017 év legjobbjait mutatta be nevelőtestületünknek. Az előadáson megismerkedhettünk a védettség okával, a fajra jellemző tulajdonsággal, az élőhely jelentőségével az állatok és a növények esetében is. Óvodánk, a környező kistelepülésekről, Balatonszentgyörgy és Böhönye óvodának a Zöld óvodává válását segíti, így a szervezett programra meghívtuk a kolléganőket is. A programsorozat következő állomása a Gyótai erdő és halastó felkeresése lesz, ahol a természetes környezetben ismerkedhetünk meg az élővilággal, a fajazonosítás során! Köszönjük Tamásnak a hasznos és élményszerű előadást!

Februári tevékenységeink pillanatképei:

- Vizes élőhelyek védelmének megismerése
- Farsang
- Hajtatás, csíráztatás, megfigyelések, összehasonlítások végzése
- Évszak hatása az erdei állatokra, vadvédelem

• febr-001
  • febr-002
  • febr-003
  • febr-036
  • febr-037
  • febr-038
  • febr-071
  • febr-072
  • febr-073

"... heje-huja vigalom,
habos fánk a jutalom,
mákos patkó, bab kávé,
értünk van a parádé...! "

• farsang-001
  • farsang-002
  • farsang-003
  • farsang-036
  • farsang-037
  • farsang-038
  • farsang-070
  • farsang-071
  • farsang-072

Az immáron hagyománnyá vált Szülői Szervezet által rendezett, jótékonysági bálon, közel 140 ember vett részt a Tündérligetből. Rádics-Keresztes Anikó köszöntése után, a Marcali Noszlopy Gáspár Általános és Alapfokú Művészeti Iskola táncosai nyitották a bált. Az ízletes vacsora után, hajnalig tartott a vigadalom.

• P1120790
  • P1120791
  • P1120792

Ezúton is szeretnénk köszönetet mondani a támogatásért:
AVIA Benzinkút, Balázs Csaba, Bauer Sándor, Beck Tamás, Besenczki Péter, Bogyóné Antalközi Éva, Bohár és Társa Kft., Boleró Divatáru, Detrich Péter Viktor, DM, Dóra Barkács, Dórka Szolárium, Fehér Fivérek, Fodor Anett, Frézia Virágbolt, Gelencsér Róbert, Gusztahús, Hársfa Patika, Hidasi Roland, Horváth Jánosné, Horváth Péter, Horváth Tiborné, Horváth Zoltán, Hubertus Bt., Industrie Elektrik Kft. -Nyerges Ervin-, Kálmán Zsuzsanna, Kottán László, Kovács Fotó, Kovács Roland, Kőszegi Zsanett, Kulturális Korzó, Kukorica Csárda, Kuti Kertészet, Lóki Csárda, Marcali Városa Fürdő- Györkös Tamás-, Medicina Hungariqum Pálinkaház, Mester Cukrászda, Móring József Attila, Nemes Péter, OTP Bank - Hosszú András-, Piák Gyöngyvirág, Pölcz István, Rádics Balázs, Saubermacher Kft. - Kovács Tamás-, Somogyvári Optika, Spilák Albert, Stavmat Építőanyag Kereskedelem, Szabó Gergely, Szántai Imréné, Szántó Kertészet, SZÍJ- VILL Bt., Tatai Krisztina - Fodrász -, Tekla, Veszelka Mihály, Vízer Anna - Pedikűr, Manikűr, Vörös Adrienn, Vörös Gábor, Zeke Róbert

csodabogarak 02

Témáink: - Az idő múlása; - Az évszak hatása az emberre; - Időjárási megfigyelések, téli csapadékfajták; - Az orvos gyógyító munkája,egészségvédelem

Tündérliget Óvoda