TÜNDÉRLIGET ÓVODA
Óvoda címe: Marcali, Posta köz 3.
Telefon: 85/ 814-800, 30/694-7203
Vezető: Tamásné Turbéki Angéla
Nyitva tartás: 6.30-17.30

A Marcali Óvodai Központ intézményei közül a központi óvoda. Az igazgató óvónő ebből az épületből irányítja az óvodák működését, valamint az óvodatitkár is itt látja el feladatait.

Négy óvodai csoportunkban tapasztalt óvodapedagógusok és dajkák segítik a kisgyermekek beilleszkedését az óvodai nevelés során. Óvodánk, nagy hangsúlyt fektet a környezeti nevelésre, mely megjelenik a napi tevékenységekben, elősegítve a gyermekek képességeinek fejlődését.

Rendszeresen sétákat, túrákat, kirándulásokat szervezünk a zöld napok keretében, ahol megfigyeltetjük a szűkebb és tágabb környezetük élőlényeit, az épített és természetes környezet szépségeit. A gyermekek érzékszerveinek érzékenyítésére fontosnak tartjuk a szenzitív játékok tervszerű megvalósítását naponta.

Támogatjuk az átlagtól eltérő gyermekek képességeinek kibontakozását, két tehetségműhely vezetésével.

A zöld jeles ünnepek megünneplését kiemelkedőnek tartjuk a mindennapokból, hiszen általa felhívhatjuk a gyermekek, szülők figyelmét a környezeti problémákra. A szülőkkel minden évben nagyon jó együttműködésre törekszünk, hiszen segítőink, támogatóink az óvodánk nevelési céljainak megvalósításában.

Eredményeink:

- 2009 év óta „Madárbarát óvodaként” gondozzuk és védelmezzünk a környezetünkben élő madarakat, madárodúk, etetők kihelyezésével, figyelemmel kísérve életmódjukat.
- 2015 évben, harmadszorra nyertük el a Zöld óvoda kitüntető címet, melyre nagyon büszkék vagyunk, hiszen országosan elismerték óvodánk környezeti nevelés területén megvalósított pedagógiai munkáját.

Tehetségműhelyek:

- Labdázó ligetlakók