Tündérliget Óvoda
Óvoda címe: Marcali, Posta köz 3.
Telefon: 06/30 694 7203
Intézményvezető: Tamásné Turbéki Angéla
Intézményvezető helyettes: Horváthné Zsinics Krisztina
Nyitvatartás: 6:30-17:30

A Marcali Óvodai Központ, központi óvodája a Tündérliget Óvoda, melynek centrális szerepe abból adódik, hogy az intézményvezető ebből az épületből irányítja az óvodák működését, valamint itt történik az ügyviteli tevékenység, az óvodatitkár közreműködésével.

Óvodánk külső épülete, valamint belső terei, fenntartói közreműködéssel az elmúlt időszakban szépült meg. Fűtés korszerűsítéssel, nyílászárók cseréjével, napkollektorok beépítésével teljes mértékben megfelel a mai kor elvárásainak. A négy óvodai csoporttal működő óvodában, a csoportok esztétikusak, jól felszereltek, változatos tevékenykedtetésre adnak lehetőséget. Tornatermünkben a sokféle mozgástevékenység végzéséhez, biztosítottak az eszközök.

Örökös Zöld Óvodaként a környezeti nevelés központi szerepet játszik az óvodai nevelésben, mely a sajátos arculat alakításában is irányt mutat számunkra. Rendszeresen sétákat, túrákat, kirándulásokat szervezünk, ahol megfigyeltetjük környezetünk élőlényeit, a környezet szépségeit, miközben élményt nyújtunk gyermekeink számára. A zöld jeles ünnepek megünneplését kiemelkedőnek tartjuk a mindennapokból, hiszen általa felhívhatjuk a gyermekek, szülők figyelmét a környezeti problémákra, a környezettudatos magatartás fontosságára.

A szülőkkel jó együttműködésre törekszünk, hiszen segítőink, támogatóink az óvodánk nevelési céljainak megvalósításában. A mindennapi mozgás szerves része a napirendnek, igyekszünk a gyermekek mozgásigényét kielégíteni, valamint az egészséges életmód szokásainak megismerését elősegíteni. Az egyéni bánásmódra nagy hangsúlyt fektetünk, felzárkóztató foglalkozásokat, valamint tehetséggondozást is végzünk óvodánkban. A Csodabogarak a búvárszobában az átlagtól eltérő, olyan tehetséges gyermekeket gondozunk, akik képesek a problémamegoldó gondolkodásra, az oksági összefüggések meglátására. Az Alapozó terápián a fejlesztés célja, a káros funkciók leépítése, a fejlődés helyes irányba terelése a játékos mozgáson keresztül. Kiemelkedő szerepe van a tanulási nehézségek leküzdésében, az idegrendszer stimulálásában.

Eredményeink:

• 2009 év óta Madárbarát óvoda