Mesepark

027

Már 2. alkalommal csatlakoztunk az Európai „Mézes reggeli”programsorozathoz. Ezen a délelőttön a MÉZ, mint az egészséges életmód egyik forrása, valamint a mézfogyasztás egészségmegőrző, gyógyító szerepe kapott főszerepet. A méhész munkájának megismerését, a méhek életmódjába való betekintést, valamint a méz készítésének folyamatát a Méhészeti Egyesület varázslatos filmjei segítségével figyelhettük meg.

 

Élményeiket, tapasztalataikat szívesen újraélték játéktevékenységeikben. Készítettek kereteket, lépet, építőkockából – mágnes játékból ,kelyhekbe virágport gyűjtöttek. „Befogták” a méhecskéket, melyeket a méhkasokba számoltak. Szorgos kedvenceiket tenyérnyomattal jelenítették meg, vidám énekszó közben.

A nap fénypontja a mézkóstolás és az almával történő mártogatás volt.

Köszönjük Kovács Péter méhésznek, hogy kezdeményezésére ezt a szép napot ismét átélhettük és mézadományaival minden csoport támogatott.

Néhány hasznos tanács a méz jótékony hatásáról:

Megfázás: akácméz a leghatékonyabb.
Torokfájás: napraforgóméz kitisztítja a torkot, az akácméz - repceméz a fertőtlenítő hatása révén segít.
Immunerősítés: magas vitamintartalma miatt az akácméz, konzervált beltartalmi értékei miatt a repceméz, széleskörű hatóanyag-tartalma miatt pedig a vegyes virágméz is javasolt immunerősítésre.
Érzékeny gyomor: repceméz.
Csontproblémák: akácméz a legjobb a magas kalciumtartalma miatt.

 

  • 001
  • 002
  • 003

 

  • 023
  • 024
  • 025

 

Mesepark Óvoda

Ez a honlap sütiket használ. A sütik elfogadásával kényelmesebbé teheti a böngészést. A honlap további használatával hozzájárulását adja a sütik használatához.