A tehetségműhelyben feldolgozott mesejátékkal kedveskedtünk óvodánk apraja nagyjának. A mese mondanivalójával ajándékoztuk meg egymás lelkét a karácsony üzenetével.

• IMG_0567
  • IMG_0568
  • IMG_0569
  • IMG_0604
  • IMG_0605
  • IMG_0606
  • IMG_0632
  • IMG_0633
  • IMG_0653

A kis girbe-görbe fenyő mesét dolgoztuk fel ebben a hónapban a tehetségműhelyben, ahol változatos módszerekkel, technikákkal, jelmezkészítéssel, dalokkal, versekkel táncos elemekkel tűzdelve jelenítettük meg, dolgoztuk fel ezt a csodálatos mesét.

• IMG_0714
  • IMG_0715
  • IMG_0716

• IMG_0735
  • IMG_0736
  • IMG_0785

• IMG_0552
  • IMG_0554
  • IMG_0555

Az idei nevelési évben, december 19.-én tartottuk, óvodánkban már hagyománynak számító Madár -karácsonyunkat. A csoportok többféle változatos madáreleségeket helyeztek el az óvoda udvarán saját készítésű, felújított madáretetőkbe, gondoskodva a téli kis állatokról. Eközben a gyerekek vidám madaras és karácsonyi dalokkal, versekkel, mondókákkal kívántak boldog ünnepeket a kis madaraknak:

• IMG_0518
  • IMG_0519
  • IMG_0520

IMG 0327

A Mikulásvárás a Meseparkos gyerekek életében, idén is sok örömet, készülődést, meghitt pillanatot tartogatott. Úgy gondolom, hogy a mese varázslatos ereje és a Mikulásnapi sportolás nélkül nem is lehetne szebb a Meseparkosok Mikuláshete. A gyerekek december 5-n egy bábelőadást néztek meg, amit az óvodapedagógusok meséltek az érdeklődő kis közönségnek.

cats0816

A szülők számára is meghirdetett adventi munkadélután keretében készítettük el az idei Városi Adventi Vásárban árusításra kerülő díszeket, amelyekből természetesen az óvodában is lehet vásárolni. Az ügyes kezek alatt sorra készültek az asztali díszek, téli képek, világító dekorációk. Köszönjük mindazoknak, akik akár az ajándékkészítéshez szükséges anyagok, eszközök felajánlásával, akár személyes jelenlétükkel, munkájukkal segítették elképzeléseinket!

IMG 0254

„Madárbarát Óvodaként” nagy hangsúlyt fektetünk a madárvédelemre, a madarak gondozásával kapcsolatos feladatok végzésére. Mivel óvodánk udvarán már egyre elhasználtabbak lettek az évekkel ezelőtt kihelyezett madáretetők, így novemberben meghirdettük a családok számára a „Madáretető készítő versenyt”, ahová vártuk az elkészült alkotásokat.

cats2250

Az októberi meseműhely során Tomy Wolf: Mesél az erdő – A kukoricaszem mesével ismerkedtek meg a gyerekek. A gyermekek számára izgalmas játékokat, tevékenységeket tartogatott,a „Kukorica projekt˝. A kukoricafosztás, morzsolás, közben népdalokkal ismerkedtek, régi hagyományokat elevenítettünk fel. Képeket nézegettünk a kukorica tárolására szolgáló építményekről, kukoricamorzsoló eszközökről, kombájnokról. Vizuális tevékenységünk alapja is a kukorica volt, mindenki elkészítette a saját kukoricáját. Természetesen nem maradhatott ki a tapasztalatszerzés során, hogy megkóstoljuk a kukoricát, amelyet nagyon jó kedvvel fogyasztottak.

Az óvodás korosztály számára meghatározó fontosságú az egészséges életmódra való felkészítés, az egészségtudatos tevékenységek megalapozása. A legtöbb gyermek tisztában van a testmozgás, helyes táplálkozás fontosságával, azonban a gyermekek többsége különböző lelki problémákkal küzd, amelyek kihatnak a mindennapi tevékenységeikre, közérzetükre. „A lelki egészség világnapja” alkalmából a gyógyító mese jegyében szülők, nagyszülők mesemondó napját tartottunk a Mesepark Óvodában, ami reményeink szerint elősegítette mind a gyermekeket, mind a résztvevő szülőket, nagyszülőket abban, hogy ezen a napon csak boldog, örömteli pillanatokat éljenek át, amelyeken keresztül megtapasztalhatják az odafigyelés, szeretet fontosságát. Köszönjük a résztvevőknek, hogy segítették megvalósítani elképzeléseinket, s hozzájárultak a gyermekek örömteli, vidám perceihez.

• 20231010-094631-0001
  • 20231010-094952-0002
  • 20231010-095033-0003

Az idei nevelési évben, az Állatok világnapja alkalmából, óvodánk a Festetics Imre Élményközpontba szervezett kirándulást, amelyen minden csoport részt vett. (kicsik-nagyok) Az élménypark lehetőséget biztosított a gyerekeknek arra, hogy közelről megismerkedjenek, találkozhassanak házi-, és erdőn élő állatokkal, etethessék, simogathassák őket. A parkon belüli játszótereken pedig jót játszhattak és elfogyaszthatták ropogtatnivalójukat.

• IMG_20231004_102754
  • IMG_20231004_102800
  • IMG_20231004_102802

IMG 20230929 094648 700

Hagyományainkhoz híven idén is megrendeztük a „Népmese napjához” kapcsolódó Mese-fesztiválunkat.