Mesepark

A hónap meséje A rút kiskacsa volt. Mesehallgatás után mindenki elkészíthette a saját szépséges hattyúját,tenyerük körberajzolásával,kivágással,ragasztással.

• Mesepark_01_01
  • Mesepark_01_02
  • Mesepark_01_03

Óvodánk és csoportjaink díszbe öltöztetése mellett az utolsó két hétben lelkünket is díszbe öltöztettük. Az ünnepi fények és dekoráció karácsonyi zene, versek, dalok, mesék és beszélgetések, minden tevékenységünk az ünnepre hangolódást szolgálta. Karácsony váró délelőttünkön gyönyörűen megterített asztalok mellett zenehallgatás, beszélgetés tette még meghittebbé a várakozást, a karácsonyi zsúr előtt néhol még ajándék is várta a gyerekeket. De az igazi meglepetés és ajándék a Pillangó csoportosok, valamint a " Zenemanók" közös karácsony váró műsora volt, amivel mindenki szívébe békét és boldogságot varázsoltak.

A Mesepark Óvoda Dolgozói és Gyermekei is

NAGYON BOLDOG , BÉKÉS, MEGHITT, KARÁCSONYT és SIKEREKBEN GAZDAG, BOLDOG ÚJ ÉVET KÍVÁN MINDENKINEK!

• karacsony001
  • karacsony002
  • karacsony003
  • karacsony027
  • karacsony028
  • karacsony029

Madárbarát óvodaként nem feletkezünk meg ezen a szép ünnepen az állatokról sem. Nekik is szeretnénk széppé tenni az ünnepet, segíteni őket abban ,hogy túléljék a zord telet, s tavasszal ismét nekünk énekeljenek az árnyat adó fák és bokrok lombjai között.

• madarkaracsony001
  • madarkaracsony002
  • madarkaracsony003

Ünnepváró hetünkön a Mikszáth Iskola 4.a. osztályosai "A kis hótündér" című mesefeldolgozással örvendeztettek meg bennünket, ezzel is fokozva a várakozás izgalmát.

• 01
  • 02
  • 03

A decemberi Meseműhely foglalkozások az ünnep várás jegyében teltek.Miután Mentovics Éva történetéből megtudták a gyerekek, hogy "Mióta van csillag a karácsonyfák csúcsán?", fonaltekerés technikával csinos fenyőfákat varázsoltak a cérnagurigákból, s ragasztással karácsonyi díszbe öltöztették azokat csillogó díszek, szalagok, csipkék felhasználásával.Az igényes, precíz alkotásokhoz nagy szükség volt a pontos, odafigyelő munkavégzésre, kitartásra, kreativitásra, finom motorikus képességek kiaknázására egyaránt.

• mesemuhely_01
  • mesemuhely_02
  • mesemuhely_03

Ebben a hónapban a papírfűzés technikáját gyakorolták nagycsoportosaink , amely a szem-kéz koordinációt , finom motorikát és kreativitásukat is fejlesztette. Zelk Zoltán vidám történetei motiválta őket a minél kitartóbb munkavégzésre.

• mesemuhely_nov01
  • mesemuhely_nov02
  • mesemuhely_nov03
  • mesemuhely_nov25
  • mesemuhely_nov26
  • mesemuhely_nov27

A Kaposvári Palánta gyermek- és ifjúsági misszió előadásában tekinthették meg gyermekeink a karácsonyváró Betlehemes bábjátékot.

• IMG_0650
  • IMG_0652
  • IMG_0656

December 6.-án óvodánk gyermekei számára az Imre Sándor Szeretetszínház előadásában egy mesedarab segítségével érkezett meg a Mikulás, akinek viszontagságos, kalandos útját ismerhettük meg. Interaktív módon részesévé válhattak a történetnek aktív énekléssel, tánccal, ami nagy élményt nyújtott számukra. Mire visszaértünk az óvodába varázslatos módon, a Mikulás már megtöltötte a cipőcskéket mindenféle földi jóval.

• IMG_0503
  • IMG_0505
  • IMG_0506
  • IMG_0567
  • IMG_0570
  • IMG_0571

December 5.-én a Mikulás sport délelőttel megkezdődött óvodánkban a Mikulás várás. A birkózó csarnok küzdőtere megtelt színes, változatos mozgásra hívogató sporteszközökkel, melyeket a kis manógyermekek birtokba vettek. Csoportonként, különböző képességfejlesztő feladatokat kellett teljesíteniük, koruknak és egyéni mogásfejlettségüknek megfelelően a Mikulás bácsi figyelő tekintete mellett. A feladatok sikeres teljesítését egy-egy szaloncukorral jutalmazta.

• sport_001
  • sport_002
  • sport_003
  • sport_032
  • sport_033
  • sport_034

A " Szülői esetek" rendezvénysorozat II. alkalmának témája a "Hogyan szeressek okosan ?" volt, kapcsolódva a közelgő ünnepek ajándékozási szokásaihoz. Csernus Csilla pszichológus vezetésével rendkívül jókedvű beszélgetés keretében kaphattak hasznos jó tanácsokat az érdeklődők, illetve betekintést a szülő- gyermek szerepek felcserélődéséről, ezek megjelenéséről, valamint az ezekkel együtt járó problémákról.

• 01
  • 02