Hírek

DSC 4376 1024x684

Néhány év kihagyás után került ismét megrendezésre a „Népmese napja” alkalmából a Mesetúra, ahol a gyerekek egész délelőtt a mesék birodalmában kalandozhattak.

A Méhecske csoportosok köszöntő műsora után bátran álltak a megmérettetések elé a város óvodáit képviselő csapatok. Változatos „mesebeli” próbákat kellett kiállniuk, ahol ismert népmesék szereplőit, kulcsfiguráit, tárgyait, eseményeit elevenítették fel, majd mozgásos feladatok megoldásával színesíthették kalandjaikat: hétmérföldes csizmáz húzhattak, megmászhatták az üveghegyet, egyensúlyozhattak két világ határán, aranygolyóval és varázs gombócokkal játszhattak, táltos lovak által húzott csoda hintón utazhattak.

Az egyes próbatételi helyeken jutalmul a kiállt próbákért, a kiskakas által elszórt kincseket gyűjthették össze a csapatok az induláskor kapott varázstarisznyába, melyeket a Török Császár kincses kamrájából zsákmányolt, de a hazafelé vezető úton elpotyogtatta azokat.

A „megpróbáltatások” után a fáradt kalandozókat az ajándékok és emléklapok mellett „mese kalács” és varázsital várta.

Köszönetünket fejezzük ki rendezvény megvalósításában résztvevő szülőknek, az Európa Pék Kft-nek a felajánlott „mese kalácsért”, valamint Marcali Város Önkormányzatának Civil Kapcsolatok, Kulturális, Idegenforgalmi, Sport és ifjúsági Bizottságának a rendezvény támogatásához nyújtott pályázati forrás biztosításával.

A képek itt elérhetőek!

Mesepark Óvoda

Ez a honlap sütiket használ. A sütik elfogadásával kényelmesebbé teheti a böngészést. A honlap további használatával hozzájárulását adja a sütik használatához.