Gombácska

gombacska logo1 uj

November jeles napja Márton. Néphagyomány őrző óvodánkban nagy hangsúlyt fektetünk arra, hogy gyermekeink kellő tapasztalatokat szerezzenek a régmúlt idők hagyományairól, megismerjük időjósló napjainkat, megfigyeljük – összehasonlítsuk napjaink időjárásával. "Ha Márton lúdja jégen jár, Karácsonykor sárban botorkál." A Korzóban libás mesét néztünk, ellátogattunk a közeli baromfiudvarba, ahol természetes közegben figyeltük meg a libákat. Különböző, változatos technikák alkalmazásával készítettünk alkotásokat: festettünk, színeztünk, magvakból, papírokból alakítottunk ki a libacsaládot, népi gyermekjátékokat játszottunk nagy örömmel. Több napon keresztül libás mondókákat, verseket, dalokat mondogattunk, amihez játékos utánzó mozgásokat végeztünk. Fújtuk, sepertük a libatollat, kukoricát koboztunk, libás versenyjátékokat játszottunk. A gyerekek megismerkedtek a Márton nap legendájával, a hozzá kapcsolódó szokásokkal. Közösen készítettünk libalámpást, amivel a helyi templomba vonultunk, ahol Jáki Zoltán és felesége valamint Molnár Marika néni hegedűjátékával és énekével kápráztatott el bennünket. Megízleltük a libazsíros kenyeret vörös hagymával, kelt tésztából libanyakat sütöttünk, amit szintén jóízűen elfogyasztottunk.

  • DSC08587
  • DSC08588
  • DSC08590
 
 
 
  • SAM_9768
  • SAM_9769
  • SAM_9770
 

Gombácska Óvoda

Ez a honlap sütiket használ. A sütik elfogadásával kényelmesebbé teheti a böngészést. A honlap további használatával hozzájárulását adja a sütik használatához.