Gombácska

Szeptember utolsó hete a Mihály-napi népszokás jegyében telt, melyet a gyermekek életkori sajátosságaihoz igazítottunk. Gazdagítottuk szókincsüket : a kofa-, garas-, vásárfia-, portéka szavakkal. Beszélgettünk e naphoz fűződő hagyományokról. Tanultunk vásári kikiáltókat, vásárba hívó mondókákat, énekeket. Időjóslást végeztünk a régi népi megfigyelések alapján. Gyümölcsöket, zöldségeket, különféle terméseket gyűjtöttünk, amelyekből vásárfiát készítettünk. Ezeket végül a gyerekek kedvükre vásárolhattak a Mihály-napi vásárban, némi gesztenyéért cserébe. Majd táncra kerekedve zártuk a délelőttöt.

• DSC08390
  • DSC08391