Gombácska

Szeptember utolsó hete a Mihály-napi népszokás jegyében telt, melyet a gyermekek életkori sajátosságaihoz igazítottunk. Gazdagítottuk szókincsüket : a kofa-, garas-, vásárfia-, portéka szavakkal. Beszélgettünk e naphoz fűződő hagyományokról. Tanultunk vásári kikiáltókat, vásárba hívó mondókákat, énekeket. Időjóslást végeztünk a régi népi megfigyelések alapján. Gyümölcsöket, zöldségeket, különféle terméseket gyűjtöttünk, amelyekből vásárfiát készítettünk. Ezeket végül a gyerekek kedvükre vásárolhattak a Mihály-napi vásárban, némi gesztenyéért cserébe. Majd táncra kerekedve zártuk a délelőttöt.

  • DSC08390
  • DSC08391
  • DSC08392
  • DSC08420
  • DSC08421
  • DSC08422
  • SAM_9576
  • SAM_9580
  • SAM_9584

 

Gombácska Óvoda

Ez a honlap sütiket használ. A sütik elfogadásával kényelmesebbé teheti a böngészést. A honlap további használatával hozzájárulását adja a sütik használatához.