Bóbita

cats01

Barhóné Németh Nikolett, Halmos Imréné, Fehér Tiborné, Miszi Zsuzsanna, Kiss Katalin, Némethné Marton Ilona,
Gáspár Lívia, Nagy Krisztina, Schrenk Krisztina, Németh Emese,
Patai Gábor Rajmundné, Korcsmárosné Tóth Tünde, Gájerné Bicskei Éva, Büki Zoltánné

Óvodapedagógusok:

cats02

Barhóné Németh Nikolett, Gájerné Bicskei Éva, Kiss Katalin, Némethné Marton Ilona,
Schrenk Krisztina, Nagy Krisztina, Korcsmárosné Tóth Tünde

Nevelést közvetlen segítők:

cats03

Halmosi Imréné, Fehér Tiborné, Gáspár Lívia, Miszi Zsuzsanna, Patai Gábor Rajmundné,
Büki Lászlóné, Németh Emese

BÓBITA ÓVODA
Óvoda címe: Marcali, Katona J. u.1.
Telefon: 85/814-803, 30/694-7184
Intézményvezető: Tamásné Turbéki Angéla
Intézményvezető helyettes: Horváthné Zsinics Krisztina
Nyitva tartás: 6.30-17.30

Óvodánk pedagógiai programjában kiemelkedő szerepe van a néphagyomány ápolásnak az esztétikai nevelés eszközeivel. Négycsoportos óvodaként, fontosnak tartjuk, hogy az általunk nevelődött kisgyermekek megismerjék a mindennapi tevékenységek során, a népművészeti ágakat, a népszokásokat, jeles napokat, miközben formálódik személyiségük.

Olyan élményeket biztosítunk számukra, mely segíti az esztétikum felismerését, befogadását és létrehozását. Alkotószobai foglalkozásokat szervezünk a nagycsoportos korú gyermekek számára, ahol változatos technikák megismertetése mellett, elősegítjük az esztétikai ízlésük formálódását, az alkotás örömének átélést, a népi kismesterségek fontosságának ismeretét. Óvodapedagógusainkat magas fokú gyermekszeretet és szakmai elhivatottság jellemzi. Törekszünk az eltérő képességeket figyelembe venni és a megfelelő módszereket alkalmazva a gyermekek képességeit fejleszteni. A Bokréta tehetségműhely foglalkozásaival lehetőséget biztosítunk, az átlagtól eltérő képességek kibontakoztatására, mely során a gyermekek megismerhetik a népi dalos játékok rigmusait, a különböző esztétikus mozgással kísért gyermektáncokat.

A szülői házzal nagyon jó kapcsolattartásra törekszünk, hogy még inkább elősegítsük a gyermekek nevelését az óvodás korban.

Tehetségműhely:

„Bokréta” népi dalos játékok, gyermektánc

Fejlesztő foglalkozás:

Alkotószobai foglalkozások